امکان جدید : Sitemap برای هر وبلاگ !

چهارشنبه 24 اسفند 1390 787 مشاهده
ابتدا کمی توضیح :
" موتورهای جستجوگر از جمله گوگل ، از نرم افزاری به نام روبوت یا اسپایدر (عنکبوت) برای جمع آوری اطلاعات موجود در وب استفاده می کنند . همه مدیران سایتها تلاش می کنند تا میزان مراجعه عنکبوت به سایت و زمان حضور آن در سایت خود را افزایش دهند . هر چه عنکبوت بیشتر به سایت مراجعه کند ، بهتر است زیرا همواره از آخرین تغییرات اعمال شده در محتوای سایت با خبر می شود . "

با امکان جدیدی که برای هر وبلاگ طراحی کرده ایم ، می توانید با عنکبوت گوگل مهربان تر باشید تا شانس حضور موثرتر وبلاگ تان در نتایج جستجوی گوگل افزایش یابد . برای اینکار کافیست با مراجعه به آدرس زیر و عضویت در "گوگل سایت مپ"  ، sitemap وبلاگ خود را که در آدرس http://YourName.fardblog.com/sitemap.xml است را به گوگل معرفی کنید .


نحوه عضویت در "گوگل سایت مپ" و ثبت سایت مپ در آن را می توانید در انجمن فرد بلاگ بیابید .

آپلود فایل ، نسخه دو

سه شنبه 23 اسفند 1390 748 مشاهده

با توجه به استقبال گسترده ای که از امکان آپلود فایل بعمل آمد تصمیم گرفتیم که این امکان را بهینه تر و کاربرپسند تر سازیم . بهینه سازی این امکان با توجه به اینکه فایل ها در آدرس وبلاگ آپلود شده بودند بسیار سخت و طاقت فرسا بود که خوشبختانه پس از دو روز توانستیم این مهم را عملی کنیم . گفتنی است در نسخه جدید سرعت بارگزاری فایل ها چندبرابر شده و همچنین در صفحه آپلود فایل ، بصورت پیش فرض تعداد هفت پوشه قرار داده شده است تا کاربران بتوانند بسادگی فایل های خود را دسته بندی کنند .

همچنین در ادیتور مطالب ، در قسمت درج / ویرایش عکس ، امکان آپلود عکس و استفاده از عکس های آپلود شده تعبیه شده است .

تگ های فرد بلاگ منتشر شدند

شنبه 20 اسفند 1390 687 مشاهده

ضمن عذرخواهی از کاربران گرامی جهت تعویق در انتشار تگ های مورد نیاز در طراحی قالب برای وبلاگ های تحت سرویس فرد بلاگ ، تمامی تگ های مورد نیاز با توضیح کامل در صفحه ای با آدرس http://fardblog.com/help قرار گرفتند .

ما تمام سعیمان را کردیم که توضیحاتی که در مورد هر تگ ارائه میدهیم ساده و قابل درک برای تمامی وبلاگنویسان اعم از حرفه ای و آماتور باشد اما باید اعتراف کنیم که چندان موفق نبوده ایم ! با چندبار تست تگ ها در بخش ویرایش قالب ، حرفه ای تر خواهید شد و تگ ها را بیشتر خواهید شناخت .

فرد بلاگ آمادگی دارد تا قالب های شما را با نام خودتان در بخش انتخاب قالب در پنل مدیریت وبلاگ قرار دهد . برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

امکان جدید : جستجو در عناوین مطالب وبلاگ

شنبه 20 اسفند 1390 800 مشاهده

امکان جستجو در عناوین مطالب وبلاگ به فرد بلاگ اضافه شد . در طراحی این امکان سعی کرده ایم که معیار های بهینه سازی را تا حد امکان رعایت کنیم . همچنین با افزایش تعداد تگ های بکار رفته شده سعی در اختصاصی تر کردن امکان کرده ایم . یکی دیگر از اقدامات انجام شده اختصاص دادن کلاس (class) و آی دی (id) به المنتهای جستجو است . این کار باعث می شود تا شما بتوانید بسادگی با تعریف  کلاس یا آی دی در استایل های قالب وبلاگ ، شکل فرم جستجو را به شکل مورد نظرتان تبدیل کنید .


کد های فرم جستجو :

حامی ما شوید !

سه شنبه 16 اسفند 1390 2828 مشاهده

فرد بلاگ یک سرویس وبلاگ دهی تازه تاسیس است که توانسته است بخوبی نیاز کاربرانش را شناسایی کند و به کمک گروه قوی برنامه نویسی و طراحی که دارد ، اقدامات لازم جهت رفع این نیاز ها را انجام دهد . ایجاد بیش از 2500 وبلاگ تنها در کمتر از 30 روز از آغاز بکار رسمی و آن هم در حالتی که هنوز تبلیغات را رسما شروع نکرده ایم ، گواهی بر این ادعاست .

سرمایه اصلی فرد بلاگ کاربران و دوستانش هستند که خوشبختانه تاکنون از هرگونه تلاشی در جهت معرفی آن مضایقه نکرده اند . به پاس زحمات این دوستان تصمیم گرفتیم بلاکی در صفحه نخست با عنوان "حامیان فرد بلاگ" ایجاد کنیم و لینک این عزیزان را در این بلاک قرار دهیم .

شما نیز با قرار دادن بنر فرد بلاگ در سایت / وبلاگتان در بلاک "حامیان فرد بلاگ" قرار خواهید گرفت و در آینده همکاری های بیشتری را انجام خواهیم داد . 


کد بنر 240*120

کد بنر 60*468