دو امکان جدید

جمعه 29 دی 1391 1446 مشاهده

ما برای دلجویی از کاربران عزیزمان هم که شده بزودی امکاناتی مانند انجمن ، فروشگاه و ... را به تمامی وبلاگ ها بدون هیچ محدودیتی اضافه خواهیم کرد . هم اکنون از دو امکان جدید فرد بلاگ رو نمایی می کنیم .

آپلود فایل ، نسخه سه
در نسخه سوم امکان آپلود فایل تغییراتی به شرح زیر اعمال شده است : 
     - افزایش حجم فضای اختصاص داده شده به هر وبلاگ برای آپلود فایل از 300 مگابایت به 500 مگابایت
     - تغییر جهت بندی فایل ها و فلدرها از راست به چپ ، به چپ به راست
     - رفع اختلال حذف فلدر
     - نمایش آدرس فایل آپلود شده بلافاصله پس از آپلود
     - صفحه بندی فلدرها
     - افزودن نوار گرافیکی میزان استفاده از فضای آپلود
     - تغییراتی در ساختار برای افزایش سرعت آپلود  
     - سلکت شدن کامل کد آدرس فایل با کلیک روی آن

امکان تغییر ادیتور مطالب
برخی از کاربران با ادیتور فعلی فرد بلاگ مشکلاتی داشتند که برای این دسته از کاربران یکی از استاندارد ترین ادیتور های موجود را نصب کردیم . برای استفاده از ادیتور جدید ، در صفحه ارسال مطلب جدید یا هر جای دیگری که در آن ادیتور وجود دارد کافیست بر روی لینک "تغییر ادیتور" در بالای ادیتور سمت چپ ، کلیک نمائید . 

از اینکه با مائید به خود میبالیم .

توضیحات تکمیلی در مورد قطعی هفته گذشته

پنجشنبه 28 دی 1391 1637 مشاهده

بدلیل کند شدن سرعت فرد بلاگ در هفته های گذشته تصمیم گرفتیم که فرد بلاگ را به سرور قوی تری منتقل کنیم . دقیقا چند ساعت قبل از انتقال به سرور جدید ، سرور قبلی ما بصورت یکطرفه از طرف دیتاسنتر آلمانی هتزنر بدون اعلام قبلی خاموش شد . از هفته گذشته تاکنون متاسفانه مذاکرات ما با شرکت ایرانی طرف قراردادمان و دیتاسنتر هتزنر ، بدلیل عدم پاسخگویی دیتاسنتر هتزنر بی نتیجه بوده است . 

تهیه نسخه پشتیبان از فرد بلاگ (Back Up) برای هر سه روز یکبار تنظیم شده بود و نسخه پشتیبان در سرور دیگری از این دیتاسنتر ذخیره می شد . با کمال تاسف سروری که نسخه پشتیبان فرد بلاگ روی آن قرار داشت نیز توسط دیتاسنتر هتزنر خاموش شده است و تنها نسخه پشتیبان ما که در سرورهای دیگری ذخیره بود مربوط به تاریخ 12/12/2012 است . 

تا جواب قطعی دیتاسنتر هتزنر ، تصمیم گرفتیم که نسخه مربوط به 12/12/2012 را بازگردانی کنیم . 

گروه مدیریت و پشتیبانی فرد بلاگ در مورد قطعی سرور هیچ تقصیری نداشته است و ما تمام سعیمان را برای بازگردانی اطلاعات همچنان ادامه خواهیم داد . با این حال باز هم از کاربرانمان عذرخواهی میکنیم .

این تجربه تلخ به ما درس های فراوانی داده است . به یاری خداوند در آینده نچندان دور با امکانات باور نکردنی جبران مافات خواهیم کرد و کیفیت و ماندگاری سرویس در یک بستر پرسرعت را تضمین خواهیم کرد .