امکان دوستی ، نسخه یک

چهارشنبه 27 ارديبهشت 1391 748 مشاهده

پس از گذشت سه ماه از فعالیت فرد بلاگ ، نوبت به رونمایی از یکی از برترین امکانات فرد بلاگ رسیده است . امکان دوستی ، امکان جدیدی است که برای مدیران وبلاگ های تحت سرویس فرد بلاگ طراحی کرده ایم تا بتوانند به سادگی با هم دوست شوند ، گفتگوی خصوصی انجام دهند ، از بروز رسانی وبلاگ های همدیگر آگاه شوند و ... 

اگر جزء آن دسته از وبلاگنویسانی هستید که مایلید با دیگر همکارانتان رابطه صمیمانه تری داشته باشید و بسیار راحت تر با آنها تبادل اطلاعات کنید ، پیشنهاد می کنیم حتما از امکان دوستی در فرد بلاگ استفاده نمائید . برای اینکار در پنل کاربری تان به تب دوستان رفته و روی گزینه ی دوستان کلیک کنید و سپس می توانید از بین کاربران موجود ، دوست انتخاب نمائید . 

امکان عضوگیری برای هر وبلاگ - نسخه یک

دوشنبه 18 ارديبهشت 1391 1973 مشاهده

پس از ارائه چند امکان اختصاصی و حرفه ای ، حال نوبت به رونمایی از امکان انعطاف پذیر و قدرتمند عضوگیری برای وبلاگ فرا رسیده است . در نسخه یک این امکان بازدیدکنندگان وبلاگ شما می توانند در وبلاگ شما ثبت نام کنند و وارد پنل کاربریشان شوند ، مشخصاتشان را وبرایش کنند و حتی امکان ارسال مطلب برایشان فراهم شده است . همچنین شما می توانید هر کدام از مطالب وبلاگتان را تنها به اعضای وبلاگتان نمایش دهید و وبلاگتان را خصوصی تر نمائید . 

قسمت نویسندگان وبلاگ با قسمت کاربران وبلاگ ادغام شدند و یک بخش با نام اعضا را تشکیل دادند. همانطور که گفته شد اعضا به دو زیر گروه نویسندگان و کاربران تقسیم می شود و شما می توانید به راحتی سطح دسترسی هر کدام از اعضایتان را مشخص کنید . همچنین در تب اعضا در پنل مدیریت وبلاگ ، یک صفحه با نام تنظیمات در نظر گرفته شده است که شما با مراجعه به این صفحه می توانید نحوه تائید شدن اعضای جدید و همچنین فعال بودن امکان ارسال مطلب توسط کاربران را مشخص کنید . 

- برای استفاده از این امکان میبایستی کد های این امکان را  که در صفحه راهنما هستند را به قالب وبلاگ تان اضافه کنید . 
- برای راحتی کار وبلاگ نویسان در تمامی قالب های پیش فرض ، کد های این امکان اضافه شد . کافیست قالب وبلاگتان را مجددا انتخاب نمائید . 
- منتظر قالب های جدید باشید .

ارسال مطلب با پیامک ، امکان جدید فرد بلاگ

شنبه 9 ارديبهشت 1391 1095 مشاهده

با توجه به نیازی که در زمینه ارتباط سریع تر و راحت تر با وبلاگ حس می شود ، قصد داریم تا یکسری امکانات را با سرویس پیامک فرد بلاگ به شماره 3000242412 به کاربران عزیز ارائه دهیم . 

اکنون اولین امکان از سری امکانات پیامکی فرد بلاگ را که امکان ارسال مطلب با پیامک است را رونمایی می کنیم . برای استفاده از این امکان در پنل مدیریت وبلاگ باید شماره تلفن همراه تان را که با شماره 09 شروع می شود را در صفحه تنظیمات پیامک ، در تب تنظیمات وبلاگ وارد کنید . سپس سرویس با شماره ی 3000242412 یک کد تائیدیه 6 رقمی را برای گوشی شما پیامک می کند و شما می بایستی این کد تائیدیه را در گام بعدی ثبت شماره وارد نمائید تا سیستم از مالکیت شما بر شماره اطمینان پیدا کند . پس از وارد کردن کد تائیدیه در فرم بعدی ، تنظمیات به پایان رسیده است و شما می توانید با شماره ای که ثبت کرده اید از این سرویس استفاده نمائید و مطالبتان را با پیامک به وبلاگتان ارسال کنید .  

چند نکته : 
- حتما شماره خودتان را وارد نمائید در غیر این صورت موفق به تکمیل تنظیمات نخواهید بود .
- پس از گذشت دو روز شما می توانید نسبت به حذف یا تغییر شماره اقدام نمائید . 
- در صورتی که کد تائیدیه برای شما ارسال نشد می توانید پس از گذشت دو روز مجددا امتحان نمائید . 
- امکان مشخص کردن عنوان مطلب و متن مطلب فراهم شده است . (اطلاعات بیشتر در صفحه تنظیمات پیامک)
- از هر شماره می توانید فقط برای یک وبلاگ استفاده کنید .

ساختار لینک ، امکان جدید فرد بلاگ

سه شنبه 5 ارديبهشت 1391 1312 مشاهده
وقت آن رسیده است که یکی دیگر از امکانات خاص فرد بلاگ را رونمایی کنیم !

امکان جدیدی که برای وبلاگ نویسان عزیز در نظر گرفته ایم ، امکان تعیین ساختار لینک مطالب و موضوعات است . بدین صورت که شما می توانید در آدرس مطالب و موضوعات بجای واژه های post و cat از هر واژه ی دلخواه دیگری استفاده کنید . برای این کار کافیست در قسمت پنل مدیریت وبلاگ به تب تنظیمات مراجعه و سپس ساختار لینک را کلیک نمائید و نحوه کلی نمایش و شاخص آدرس را برای مطالب و موضوعات وبلاگ تان انتخاب کنید . 

گفتنی است که در صورت انتخاب نحوه دوم ساختار مطالب / موضوعات ، یک فیلد با نام آدرس در صفحات ارسال مطلب و ویرایش مطلب / ایجاد موضوع و ویرایش موضوع برای شما نمایش داده می شود تا شما بتوانید هر کدام از مطالب و موضوعات تان را با آدرس اختصاصی به نمایش بگذارید . 

مثال کاربردی
در حالت پیش فرض آدرس موضوع اول وبلاگ شما بصورت you.fardblog.com/cat/1 است . شما می توانید این ساختار را به ساختاری مانند you.fardblog.com/category/one تغییر دهید . برای مطالب نیز این مثال کاربردی است !

زمینه مطالب ، امکان جدید فرد بلاگ

جمعه 1 ارديبهشت 1391 1016 مشاهده

پس از گذشت دوماه از فعالیت فرد بلاگ و عیب یابی و رفع مشکلات ، نوبت به رونمایی از یک امکان اختصاصی فرد بلاگ رسیده است . این امکان که زمینه مطالب نام دارد ، پاسخی است به نیاز وبلاگنویسان حرفه ای تر . 

روند استفاده 
برای استفاده از این امکان لازم است تا در تب مطالب => زمینه مطالب را انتخاب کنید . پس از ورود به صفحه زمینه مطالب نام و مقدار پیش فرض را برای زمینه مد نظرتان اضافه می کنید . بعنوان مثال ما نام تصویر مطلب و مقدار پیش فرض http://fardblog.com/images/logo.jpg را وارد می کنیم و آن را اضافه می کنیم . به این ترتیب امکان استفاده از این زمینه را برای مطالبتان فراهم کرده اید . حال به صفحه ارسال مطلب جدید میرویم و مشاهده می کنید که در کنار بلوک موضوعات مطلب ، بلوک جدید به نام زمینه مطلب اضافه شده است که در این بلوک زمینه ای با نام تصویر پست و مقدار پیش فرض داده شده وجود دارد . شما می توانید به سادگی مقدار این زمینه را تغییر دهید . 

حال کافیست کد زمینه شماره یک را در قالب وبلاگتان و میان دو تگ اصلی مطالب یعنی و قرار دهید .

کد زمینه مطلب برای زمینه شماره یک : 

منتظر امکانات حرفه ای فرد بلاگ باشید .