به بهانه تبریک عید

دوشنبه 29 خرداد 1391 862 مشاهده

عید مبعث رو به تمام مسلمانان سراسر جهان ، تبریک و تهنیت عرض می کنیم .

مدتی بود که منتظر فرصتی بودیم تا آماری کلی از فرد بلاگ را در مدت فعالیتش به اطلاع کاربران گرامی برسانیم . تبریک عید مبعث را بهانه ای قرار دادیم ، تا با یک تیر دو نشان را زده باشیم !

همانطور که میدانید فرد بلاگ دقیقا در 22 بهمن ماه سال 1390 رسما فعالیت خود را آغاز کرد . امروز با گذشت تنها 4 ماه و 7 روز از آغاز بکار رسمی ، اطلاعات و آمار دقیقی را در اختیار شما همراهان همیشگی فرد بلاگ قرار می دهیم .

تا کنون ، فرد بلاگ میزبان
2726 وبلاگ ،
36802 پست ،
3831 موضوع ،
3531 نظر ،
387 لینک روزانه ،
1714 پیوند ،
250 صفحه جداگانه ،
336 نظر سنجی ،
195 پروفایل ،
25 دامنه ،
و 743 کاربر وبلاگ ، بوده است .

در این مدت ، تعداد و کمیت ملاک کار فرد بلاگ نبوده و فرد بلاگ شعارش را که کوششی برای کیفیت است را بارها با اقداماتی نظیر حذف بیش از 16 هزار پست اسپم و همچنین حذف 858 وبلاگ اسپم ، عملی کرده است .

مفتخریم که در این مدت سرعت پاسخدهی و لود وبلاگ های فرد بلاگ کمتر از 0/5 ثانیه بوده است . همچنین مدت قطعی های سایت که 2 بار بیشتر نبوده ، کمتر از 4 ساعت بوده است .

جالب است بدانید که از امکانی مانند دوستی ، 1045 بار استفاده شده است و هم اکنون 619 دوستی در فرد بلاگ وجود دارد و 426 درخواست دوستی در حالت انتظار تائید یا عدم تائید قرار دارند . تعداد 157 پست با پیامک ارسال شده و 196 نفر درخواست استفاده از سرویس پیامک را ثبت کرده اند که از این تعداد درخواست 162 نفر تائید شده است .

همانطور که میدانید برای فرد بلاگ تبلیغات خاصی انجام نداده ایم و برنامه خاصی را برای جذب کاربر نداشته ایم . با این حال آمار ذکر شده را آمار قابل قبولی برای خود در این مدت فعالیت میدانیم و همچنان به کوششمان برای کیفیت ادامه خواهیم داد .

فرد بلاگ
کوششی برای کیفیت

امکان جدید - نمایش عناوین مطالب یک موضوع خاص

چهارشنبه 24 خرداد 1391 786 مشاهده

پس از گذشت چهار ماه از فعالیت فرد بلاگ ، نوبت به رونمایی از یکی دیگر از امکانات اختصاصی فرد بلاگ رسیده است . امکان جدیدی که برای وبلاگنویسان فرد بلاگ در نظر گرفته ایم امکان نمایش عناوین مطالب یک موضوع خاص است . ممکن است به ظاهر این امکان چندان کارایی نداشته باشد اما اگر از وبلاگنویسان حرفه ای باشید ، حتما تاکنون پیش آمده که بخواهید عناوین مطالب یک موضوع خاص را در صفحه نخست و سایر صفحات نمایش دهید . از این پس در فرد بلاگ شما قادر به انجام چنین کاری هستید .

بیشتر :‌
- امکان بصورت بلاک طراحی شده است .
- کد های بلاک این امکان در قسمت راهنما قرار دارند .
- در حال حاضر تنها قادر خواهید بود که عناوین مطالب سه موضوع را نمایش دهید . این تعداد بنابر نیاز وبلاگنویسان ممکن است بیشتر شود .
- تنها عنوان و لینک مطالب موضوع به نمایش در خواهند آمد .
- امکان تعیین تعداد عناوین قرار داده شده است .
- برای استفاده از این امکان به قسمت ویرایش قالب رفته و کد های این بلاک را در قالب وبلاگ تان قرار دهید .

ارتقاء به سرور جدید + عذر خواهی

پنجشنبه 11 خرداد 1391 919 مشاهده

ضمن عذر خواهی از کاربران گرامی بدلیل بروز اختلالاتی در 6 ساعت گذشته ،‌ به استحضار می رساند جهت بالا بردن سرعت بارگزاری وبلاگ ها و همچنین سرعت خدمات دهی ، سرور فرد بلاگ به سرور جدید با مشخصات سخت افزاری دو برابر قدرتمندتری نسبت به سرور قبلی ، ارتقاء یافت .

امید است بتوانیم در سایه رحمت خداوند ، روز به روز خدمات بهتر و با کیفیت تری را ارائه دهیم .
فرد بلاگ ، کوششی برای کیفیت

بیش از 800 وبلاگ اسپم حذف شدند

چهارشنبه 10 خرداد 1391 866 مشاهده

پیرو اخطاریه یک ماه پیش مبنی بر حذف وبلاگ های اسپم ، تعداد 858 وبلاگ اسپم از فرد بلاگ حذف شدند .

تعریف ما از وبلاگ اسپم در این دوره حذف ، وبلاگ هایی بودند که از تاریخ 29 بهمن 1390 ، مدیر آنها وارد پنل مدیریتشان نشده بود و همچنین هیچ مطلبی نداشتند .

دلیل حذف چنین وبلاگ هایی ، به هدر دادن منابع سایت و همچنین اشغال آدرس های معمولا رند وبلاگ است .

برای مشاهده لیست وبلاگ های حذف شده اینجا کلیک کنید .

ده دقیقه تعطیل !

پنجشنبه 4 خرداد 1391 806 مشاهده

السلام علیک یا ابوالحسن

با عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام هادی (ع) ،
امشب ساعت ده ، فرد بلاگ "صفحه اعتراض اینترنتی به توهین به امام دهم (ع)" را در صفحه نخستش قرار خواهد داد و به مدت ده دقیقه سرویس دهی خود را متوقف می کند .

از صفحه اعتراض اینترنتی به توهین به امام دهم (ع) بیشتر بدانید . (+)