امکان جدید : نمایش نظرات در ادامه مطلب

جمعه 7 مهر 1391 1331 مشاهده

ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع) و به مناسبت این روز مبارک و میمون ، یکی دیگر از امکانات حرفه ای فرد بلاگ را رونمایی می کنیم .

امکان نمایش نظرات در ادامه مطلب با قابلیت پشتیبانی از سایت Gravatar و همچنین سیستم خاص تصویر یابی فرد بلاگ ، را رسما رو نمائی می کنیم . می توانید کدهای این امکان جدید را در قسمت راهنما (http://fardblog.com/help) ببینید . در برنامه نویسی این امکان سعی کرده ایم تا جای ممکن کدها را انعطاف پذیر برنامه نویسی کنیم تا دست طراحان کاملا باز باشد و هر طرحی که میخواهند را بتوانند پیاده سازی کنند .

چند نکته :
- این امکان در تمامی قالب های پیش فرض جایگزین مدل قبلی نظرات یعنی باز شدن پاپ آپ شد . کافیست قالبتان را مجددا انتخاب کنید .
- مدل قدیمی نظرات فعال خواهد بود و این امکان تنها برای بالابردن سطح کیفی وبلاگ ها و برطرف کردن نیازهای کاربران حرفه ای ارائه شده است .
- برای مشاهده آموزش استفاده از امکان در قالب وبلاگ اینجا کلیک کنید .

تبلیغات یک هفته ای در تمام وبلاگها

دوشنبه 3 مهر 1391 727 مشاهده

با سلام
گروه فرد وب که مالکیت و پشتیبانی سایت فرد بلاگ را عهده دار است به تازگی سایت جدیدی با عنوان "فرد نت" را طراحی و پیاده سازی کرده است . با توجه به منابع مالی محدود گروه ، مجبور شدیم که برای جذب کاربر از سرویس فرد بلاگ و کلیه وبلاگ های این سیستم استفاده نمائیم .

همانطور که وعده داده بودیم ما فقط در وبلاگ هایی که در هفته گذشته مدیر آنها به پنل مدیریت وبلاگ وارد نشده است ، اقدام به نمایش تبلیغات می کنیم اما در این برهه زمانی یک هفته ای مجبور به نمایش تبلیغات پاپ آپ در تمامی وبلاگ های سرویس اعم از بروز شده و بروز نشده هستیم که از این بابت صمیمانه عذر خواهی می کنیم .

از کاربرانمان خواهشمندیم تا شنبه 8 مهر 1391 این شرایط بسیار خاص و نادر را تحمل نمایند .

با تشکر
میثم کاظمی فرد / مدیر گروه فرد وب

یـادآور ، امکان جدید فرد بلاگ

دوشنبه 3 مهر 1391 662 مشاهده

اگر از کاربران قدیمی فرد بلاگ باشید ، حتما متوجه شده اید که فرد بلاگ از ابتدای فعالیت خود به فکر ارائه وبلاگ های امن بوده است و خوشبختانه تا حدودی در این مسیر موفق بوده است . امکانی که هم اکنون آنرا معرفی می کنیم ، امکانی در جهت افزایش ایمنی و دوام وبلاگ هاست . 

یـادآور ، نام امکان جدید فرد بلاگ است که هر هفته به کاربران یادآوری می کند که نسخه پشتیبان از وبلاگ خود تهیه کنند تا در آینده مشکلی پیش نیاید . این موضوع باعث می شود که امنیت و ماندگاری مطالب کاربران تضمین شود . 

از امکان یادآور فعلا استفاده امنیتی شده است اما در آینده نچندان دور استفادات دیگری از این امکان خواهیم کرد . 

دو امکان جدید + چند آپدیت

شنبه 1 مهر 1391 624 مشاهده

در اولین روز پائیز مفتخریم که از یکی دیگر از امکانات فرد بلاگ را رونمایی کنیم . امکانی که از امروز در دسترس کاربران خواهد بود امکان اختصاص قالب برای موضوعات وبلاگ است . با این امکان می توانید قالب موضوعات وبلاگتان را بصورت کاملا مجزا از قالب اصلی طراحی و ویرایش نمائید .

برای فعال کردن این امکان از تب تنظیمات => تنظیمات وبلاگ ، تیک گزینه "قالب موضوعات از قالب اصلی جدا باشد" را بزنید و تنظیمات را ذخیره نمائید . سپس در تب قالب => ویرایش قالب فعلی را کلیک کنید و به صفحه قالب موضوعات بروید و کد قالب مدنظرتان را وارد نمائید .

امکان دیگری که پس از ماهها تست رسما از آن رونمایی می کنیم ، امکان ساخت و تنظیم پروفایل نسخه پیشرفته و کاملا اختصاصی فرد بلاگ است . توضیح بیشتری در این مورد نمیدهیم فقط اینکه از تب تنظیمات => تنظیمات پروفایل را کلیک کنید .

همانطور که میدانید ، تصمیم ما در گروه مدیریت بر ارائه پنل کاربری جدید بود اما متاسفانه پنل کاربری جدید در آخرین مراحل تست دچار اختلالاتی شد که متاسفانه نتوانستیم تا آخر تابستان 91 از پنل جدید رونمایی کنیم . چند آپدیت که در نسخه جدید پنل بود را در پنل فعلی نصب کردیم تا هم عذرخواهی کرده باشیم و هم پنل فعلی را قدرتمند تر کرده باشیم .

آپدیت های نصب شده بر روی پنل فعلی :

- نمایش مطالب پربازدید در صفحه آمار
- نمایش تعداد کاراکترهای باقی مانده در صفحه پیامک به دوستان
- اتصال به تنظیمات پروفایل نسخه پیشرفته
- پاپ آپ کردن آپلودر جهت آپلود همزمان فایل با سایر اقدامات مدیریتی