X
تبلیغات

بلوک، امکان جدید فردبلاگ

۳ سال پیش ۱۹۳۴ مشاهده

زمان رونمایی از یک امکان تکمیلی و کاملا کاربردی فرا رسیده است. بلوک، امکانی است که از این پس در فردبلاگ وجود خواهد داشت و کاربران می توانند از پنل مدیریت وبلاگ، بلوک بسازند و بلوک های وبلاگشان را مدیریت کنند.

بلوک امکان جدیدی نیست ولی در فردبلاگ نسبت به سایر سرویس های وبلاگدهی انعطاف پذیری بیشتر و محدودیت های کمتری دارد. برخی از ویژگی های بلوک ها به شرح زیر می باشند :

  • امکان ایجاد بلوک تا 20 عدد
  • امکان نمایش تصادفی (random) آیتم های هر بلوک
  • امکان تعیین تعداد آیتم های هر بلوک جهت نمایش در وبلاگ
  • امکان نمایش بلوک ها به کاربران وبلاگ، مهمانان و یا همه ی بازدیدکنندگان

برای استفاده از این امکان و نمایش بلوک های ساخته شده در وبلاگ، لازم است کدهای این امکان را در قالب وبلاگتان قرار دهید. کدهای این امکان در صفحه "راهنما و کدهای فردبلاگ" قرار داده شدند.

از اینکه با مائید به خود میبالیم!

امکان جدید فردبلاگ

۳ سال پیش ۱۵۰۶ مشاهده

امکان جدیدی که امروز به کاربران مهربانمان تقدیم می کنیم، امکان "عدم نمایش پست های یک یا چند موضوع خاص در صفحه اول و صفحات داخلی و بلوک های آخرین مطالب، مطالب پربازدید و مطالب محبوب" هست. البته این امکان یک امکان اختصاصی است و طبیعتا در همه ی وبلاگها کاربرد ندارد اما برای بعضی وبلاگها بسیار ضروری و جالب است.

برای استفاده از این امکان کافیست کد زیر را در ابتدای قالب وبلاگتان درج کنید :

توجه داشته باشید که اعداد 14 و 754 شماره موضوعاتی هستند که نمیخواهید پست هایشان درج شود. برای اطلاع از شماره موضوعات وبلاگتان به صفحه "موضوعات" در پنل کاربری تان مراجعه کنید. لازم به ذکر است که شماره موضوعات را باید حتما با کامای انگلیسی "," از هم جدا کنید.

از اینکه با مائید به خود میبالیم!

آغاز چهارمین سال فعالیت فردبلاگ + امکانات جدید

۳ سال پیش ۱۸۲۰ مشاهده

سه سال از آغازین روز فعالیتمان گذشت. گذر سریع زمان در باورمان نمی گنجد! انگار همین دیروز بود که فردبلاگ را با شعار کوششی برای کیفیت افتتاح کردیم و توفیق سرویس دهی به وبلاگستان پارسی را یافتیم...

با همه ی خوبی ها و بدی ها در کنار هم بودیم و بر ناملایمات بسیاری فائق آمدیم. امیدواریم این روند همدلی و همراهی بین فردبلاگ و کاربرانش همچنان ادامه یابد و سالهای سال در کنار همدیگر باشیم.

آغاز چهارسالگی فردبلاگ با رونمایی از قابلیت های جدید و امکاناتی همراه است که پاس قدردانی از همراهی شما کاربران مهربان تقدیمتان می گردد.

لیست قابلیت ها و امکانات جدید:

  • امکان نمایش تعداد و اعضای آنلاین وبلاگ
  • امکان نمایش پست های مرتبط با هر مطلب در ادامه مطلب
  • امکان دریافت اطلاعات جدیدی از اعضای وبلاگ مانند سن، تصویر، محل زندگی و ... و نمایش این اطلاعات در مطالب مربوط به هر کاربر
  • افزایش فضای اختصاص داده شده به هربلاگ از 500 مگابایت به 1 گیگ
  • افزایش حجم فایل قابل آپلود از 10 مگابایت به 50 مگابایت

تمامی امکانات ذکر شده در بالاترین سطح کیفی ارائه شده اند و کدهای این امکانات در صفحه "راهنما و کدهای فردبلاگ" قرار داده شدند.

از اینکه با مائید به خود میبالیم!
میثم کاظمی فرد، مدیر سرویس وبلاگدهی فردبلاگ

تعیین سیاست ارائه چت روم به وبلاگ ها

۳ سال پیش ۱۲۰۳ مشاهده

با سلام

از این پس برای وبلاگ هایی که تعداد اعضای آنها حداقل 100 نفر باشد، پس از درخواست مدیر وبلاگ در صفحه ارتباط با ما، امکان چت روم بصورت رایگان نصب خواهد شد. 

البته داشتن شرط فوق برای وبلاگهای دینی-مذهبی الزامی نیست و مدیران این وبلاگ ها می توانند در هر زمانی درخواست نصب چت روم را از صفحه ارتباط با ما ارسال نمایند.

چند نکته:

- فرایند نصب چت روم ممکن است تا دو روز کاری بطول بیانجامد.
- این سیاست شش ماهه اتخاذ شده است و ممکن است بنابر هر دلیلی فردبلاگ این سیاست را تغییر دهد.
- ممکن است در برهه های زمانی خاصی مانند فشار زیاد به سرور، این امکان بصورت موقت قطع شود.
- بررسی واقعی بودن اعضا توسط تیم پشتیبانی فردبلاگ انجام می پذیرد و با وبلاگهایی که بصورت جعلی عضو اضافه کرده اند برخورد می شود.
- وبلاگهایی که هیچکدام از شروط فوق را نداشته باشند می توانند با پرداخت 6 هزار تومان بصورت 6 ماهه این امکان را نصب کنند.

از اینکه با مائید به خود میبالیم!

آپدیت چند بلوک

۳ سال پیش ۹۹۰ مشاهده

بلوک "نمایش عناوین آخرین مطالب" ، "نمایش عناوین مطالب یک موضوع خاص" ، "نمایش عناوین مطالب بصورت تصادفی" ، "نمایش عناوین مطالب پربیننده" و "نمایش عناوین مطالب محبوب" بروز شدند. بروز رسانی شامل موارد زیر است:

- حذف کد fid

- امکان استفاده از تمام زمینه های مطالب (زمینه دلخواه)

- افزایش تعداد دفعات استفاده از بلوک "نمایش عناوین مطالب یک موضوع خاص" از سه بار به ده بار

کدهای اصلاح شده در قسمت "راهنما و کدهای فردبلاگ" قرار گرفتند.